تیلر بنزینی

ویژگی ها

تیلر های کشاورزی بر اساس نوع سوخت و پشرانه به سه دسته کلی تقسیم می شوند. که عبارتند از

1 – تیلرها با سوخت گازوییلی

2- تیلرها با سوخت بنزینی

3- تیلر ها با سوخت نفتی

تیلرهای با پیشرانه بنزینی

تیلر ورما بنزینی 7اسب هم نسبت به تیلر گازوئیلی هم هزینه نگهداری کمتری داشته و هم نسب به آن دارای قدرت پایینی است.

تیلرهای بنزینی با شکستن لایه های سخت، یک بستر نرم برای رشد گیاه فراهم می کند. تیلر بنزینی مقاومت فیزیکی لایه های خاک را در مقابل جوانه زنی های بذر هست، را از بین می برد. از موارد استفاده از تیلر بنزینی می توان به شخم زنی و سمپاشی و بارکش های در ابعاد کوچک اشاره کرد. معمولا عرض و عمق شخم زنی بین هشتاد تا صدو پنجاه و پنج سانتی متر می شود. به همین علت می توان زمین تحت زراعت را در مسیری به همان عمق ها در هفت تا چهل سانتی متری شخم بزند. نکته قابل توجه در این تیرها سرعت عملکرد آن است . که 5 تا 10 برابر سریع تر از روش های دستی می باشد.

. امکان بهره گیری از ادوات الحاقی نظیر پمپ سم پاش، پمپ آب و… را فراهم می سازد

تیلر ورما WEIMA دیزلی 10 اسب یکی دیگر از تیلر کولتیواتور های مشابه با تیلر های ورما میباشد.

بخشی از ادوات الحاقی به قرار زیر هستند

خیش ها

یکی از محبوب ترین ابزار متصل شونده به تیلر ورما بنزینی 7اسب خیش یا گاو آهن می باشد. اتصال آن به سادگی یک ماله بند روی دستگاه سوار می شود.  وظیفه اصلی ابزار خیش برای خاک ورزی برگرداندن، برش و برداشتن و انتقال لایه های خاک می باشد. گاو آهن ها به صورت های مختلفی تولید و عرضه می شوند. این مدل ها به صورت تک یا دو خیشی کنار هم ، سه خیش کنار یکدیگر، دو خیشی با دوبل های چرخشی می باشند. از محبوب ترین گاو آهن ها در میان کشاورزان مدل گاو اهن دوبل چرخشی می باشد. به این صورت که در این گاو آهن می توان عمق شخم زنی و خاک ورزی را تنظیم نمود. در زمین های تحت زراعت که خاک سفتی نسبی دارد ابتدا با استفاده از گاو اهن مورد نظر شخم می زنند. سپس با استفاده از روتی واتور کلوخه هارا خرد می کنند.

کلوخه شکن ها

یکی از مهم ترین و اصلی ترین متعلقات برای تیلر ورما بنزینی 7اسب استفاده از ابزاری به نام روتیواتور یا کلوخه شکن است. عملکرد این ابزار به گونه ای است که متشکل از یک سری از تیغه بر روی شفت تیلر بوده و با چرخش هایی حول محور شافت عملیات خاک ورزی و خرد کردن کلوخه ها را به نحو احسن انجام می دهد. استفاده از این ابزار در تیلر ها در عرض های مختلف بین هشتاد تا صدوپنجاه سانتی متر تولید می شوند. بعضی از کمپانی ها یک دست از تیغه های کلوخه شکن را همراه با تریلر کشاورزی به بازار عرضه می کنند. توجه به نکته که این روتی واتور ها به سادگی هر چه تمام تر امکان سر هم کردن روی محور شافت را داشته که درصورت آسیب دیدگی شدید به روتی واتور ها به سادگی می توان آن را جدا و با تیغه جدید جایگزین کرد.

مشخصات فنی

تیلر کشاورزی دارای 2 دنده می باشند. دنده سبک معمولا در جاده هایی که امکان سرعت زیاد با قدرت کم وجود دارد. به کار می رود. دنده سنگین برعکس دنده های سبک برای سرعت های کم با قدرت بیشتر طراحی می شوند. تیلر های مورد استفاده در مزارع و باغات از همین نوع می باشد. تیلر ورما بنزینی 7اسب دارای دو دنده جلو و یک دنده عقب می باشد.

استفاده از تیلر ورما بنزینی 7اسب   به عنوان یک دستگاه کاربردی که علاوه بر عملیات شخم زنی با استفاده از تیغه های که روی دستگاه سوار است. می تواند لایه های سخت را در عمق های خاک خرد و از هم جدا کند. عملکرد این دستگاه در آینده می تواند باعث رشد سریع گیاه شود. و ریشه های گیاه به راحتی در اعماق زمین نفوذ کند.

تعداد تیغه های تیلر ورما بنزینی 7اسب 24 عدد بوده که عملکرد خوبی برای زمین های تحت زراعت دارند.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *