واشر ویکتوریا شوفاژ

واشر ویکتوریا شوفاژ وسیله‌ای مکانیکی است که برای پر کردن فضای میان دو جسم برای جلوگیری از نشت سیال به کار می‌رود. واشرها را معمولاً از راه برش دادن در صفحه‌های لاستیکی، فلزی، نمدی، مقوایی، فایبرگلاسی، سیلیکونی یا بسپاری می‌سازند. واشرها کاربردهای مختلفی دارند و در جاهای متفاوتی به کار می‌روند مثلا در آب بندی الکتروپمپ‌ها برای جلوگیری از نشت آب بر روی موتور پمپ و در نتیجه سوختن موتور به کار می‌رود.

واشر ویکتوریا شوفاژ ساخته شده از ورق ویکتوریا یا ورق کاغذی ضد روغن هستند که از پرکاربردترین ورق‌های نسوز جهت تولید واشر به حساب می‌آید. ورق ویکتوری تحمل حرارتی کمی نسبت به ورق نسوز کلینگریت دارد و به همین دلیل مناسب محیط‌هایی با دمای کم و محیط‌هایی است که در آن روعن، سوخت و آب وجود دارد. معروفیت ورق ویکتوری به نام ورق سلولزی به این دلیل است که این محصول از الیاف سلولزی که چگالی بالایی دارد، تولید شده است که به مقوای نسوز یا ورق ضد روغن نیز معروف است. تحمل حرارتی ورق ویکتوری تا ۱۲۰ درجه‌ی سانتیگراد است.

ورق‌های کاغذی گسکت‌های انعطاف پذیری هستند که با استفاده از تکنیک‌های ساخت کاغذ و به کارگیری الیاف گیاهی و آغشته سازی به چسب گلیسیرین تولید می‌شوند . این ورق‌ها برای آب بندی محصولات پتروشیمی، گازها و طیف گسترده‌ای از حلال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. حداکثر دمای مجاز برای این نوع گسکت‌ها حدود ° F 250 است. در صورتی که مواد فشرده‌تری مورد نیاز باشد، می‌توان از ورق‌های چوب پنبه‌ای به جای این نوع ورق‌ها استفاده نمود . ورق‌های چوب پنبه‌ای محدوده دمایی مشابه‌ای با ورق‌های کاغذی دارند.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *