واسطه شوفاژ ۲HV قطعه‌ی جانبی پمپ آب است که بین الکتروموتور و کلگی پمپ قرار می‌گیرد و وظیفه‌ی اصلی آن اتصال پمپ به الکتروموتور است تا پمپ کامل شده و بتواند وظیفه‌ی پمپاژ آب را به درستی انجام دهد. همچنین  ابزاری است که از آسیب دیدن دینام پمپ در مواقعی که پروانه‌ی پمپ دچار مشکل شده است، جلوگیری می‌کند. قطعاتی مثل سیل مکانیکی، پروانه، نعلبکی، شافت کوتاه، بدنه و کوپلینگ به منظور جلوگیری از نشت مایعات، بر روی واسطه قرار می‌گیرند و در نتیجه مانع آسیب رسیدن به مهمترین قطعه‌ی الکتروپمپ یعنی الکتروموتور می‌گردد.

پمپ شوفاژ توانایی به کارگیری در انواع سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانگی و صنعتی را دارد و انرژی الکتریکی را از منبع تغذیه خود دریافت کرده و به سیالی که از آن عبور می‌کند انتقال می‌دهد. پمپ‌ها بر اساس نحوه‌ی انتقال انرژی به سیال، نوع سیال و جنس موادی که در ساخت پمپ مورد استفاده قرار گرفته است، تقسیم بندی می‌شوند و واسطه در بین آن و الکتروموتور قرار می‌گیرد.

در صورت خرابی واسطه‌ پمپ شوفاژ ۲HV به دلیل استهلاک ناشی از گذر زمان، علاوه بر ایجاد سر و صدا در الکتروپمپ، نشتی آب نیز در قسمت واسطه به وجود می‌آید که باعث کاهش عملکرد و کارکرد پمپ و در نهایت خرابی آن می‌شود. یکی از مهمترین نکاتی که در طول عمر واسطه موثر است روغن کاری آن به صورت دوره‌ای می‌باشد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد تا از خشک ماندن و خرابی محفوظ بماند.

واسطه‌ها انواع مختلفی دارند و در قدرت و  تعداد پیچ‌ها با هم متفاوت هستند و واسطه‌ی هر پمپ شوفاژ باید مربوط به همان مدل پمپ شوفاژ باشد تا بتواند به درستی عمل کند.

به دلیل اینکه تعمیر واسطه‌‌ی پمپ شوفاژ ۲HV مقرون به صرفه نیست معمولا این واسطه را به طور کامل تعویض می‌کنند، چون قطعات دیگری که روی واسطه نصب می‌شوند نیز مانند آن به مرور زمان دچار استهلاک شده و کارایی خود را از دست می‌دهند

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *