مکانیکال سیل مخصوص روغن داغ

مکانیکال سیل یا نافی مخصوص روغن داغ و یا سیل مکانیکی مخصوص روغن داغ وسیله‌ای است که به اتصال قطعات و تجهیزات در یک سیستم آبرسان کمک می‌کند و از نشت سیال جاری بر اثر وجود اختلاف فشار در مرز قطعات و دور شافت در الکتروموتور و محفظه جلوگیری می‌کند تا پمپاژ به شکل صحیحی انجام پذیرد. مکانیکال سیل به نام‌های دیگری چون، سیل مکانیکی، نافی یا آب‌بند مکانیکی نیز معروف است.

نافی یا مکانیکال سیل یک قطعه‌ی بسیار حساس و یکی از اصلی‌ترین و پرمصرف‌ترین قطعات استهلاکی درصنعت سیالات و گازها می‌باشد و همچنین از ایمن‌ترین قطعات صنعتی است که برای جلوگیری از نشت مایعات و گازها به بیرون از سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت بروز مشکل در این بخش، پمپ کارایی خود را از دست می‌دهد و کاملا از دور خارج می‌شود. کارایی سیل‌ها به طور عمده به مقدار چسبندگی میان قطعات، واشرها و درزبندهای به کار رفته در سیستم بستگی دارد.

مکانیکال سیل یا آب بند شامل دو سطح صاف است که یکی ثابت و بر روی کاسه‌ی پمپ و دیگری متحرک و بر روی محور چرخی پمپ قرار می‌گیرد. روش کار این دو سطح به این صورت است که لایه‌ی نازکی از مایع بر روی سطوح سیل قرار گرفته و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد. سیل مکانیکی مخصوص روغن داغ یا نافی مخصوص روغن داغ از جنس کربن سیلیکون وایتون بوده و برای آب‎بندی یا درزبندی انواع پمپ‌های مخصوص روغن مناسب است و همچنین این نوع مکانیکال سیل قادر است دمای بالایی را در حدود ۲۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد روغن داغ را تحمل کند.

از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب سیل مکانیکی یا نافی جهت چرخش شافت، می‌توان به درجه حرارت، سرعت، قطر شافت و نوع سیال اشاره کرد. بنابراین با توجه به این که پمپ‌های روغن داغ در فرآیند کاری خود دارای شرایط خاص و سخت می‌باشند و با سیالاتی با درجه حرارت بسیار بالا کار می کنند، نحوه‌ی انتخاب مکانیکال سیل و محفظه‌ی آب‌بندی در آنها بسیار حائز اهمیت است و حتما باید به آن توجه شود.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *