پرشر سوئیچ دانفوس

پرشر سوئیچ دانفوس، نوعی کلید است که با رسیدن فشار یک گاز یا مایع به یک مقدار خاص، باعث قطع و یا وصل شدن یک مدار الکتریکی می‌شود. سنسورهای استفاده شده در این تجهیز همانند گیج فشار یا مانومتر می‌باشد. پرشر سوئیچ دانفوس به منظور حفاظت در مقابل فشار مکش یا تخلیه‌ی بیش از حد در سیستم‌های تهویه مطبوع به کار می‌رود. این پرشر سوئیچ‌ها همچنین برای استارت یا استاپ کردن کمپرسور و فن در کندانسورهای هوایی استفاده می‌شوند.

در واقع پرشر سوئیچ نوعی سوئیچ است که وقتی فشار ورودی به میزان تعیین شده برسد، کنتاکت الکتریکی را فعال کرده و با ارسال سیگنال الکتریکی سوئیچ را قطع می‌کنند. ممکن است این پرشر سوئیچ‌ طوری طراحی شده است که در صورت افزایش یا افت فشار، جریان را قطع و وصل کند. پرشر سوئیچ دانفوس معمولا در صنایعی با نیاز به تنظیم اتوماتیک و یا کنترل عمل سیالات تحت فشاراستفاده می‌شوند. این پرشر سوئیچ از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و می‌توان آن را بر روی انواع کمپرسورهای باد نیز نصب کرد.

شرکت دانفوس یکی از تولید کنندگان موفق تجهیزات کنترل ایمنی از جمله پرشر سوئیچ بوده که با تکیه بر دانش فنی روز اروپا، متخصصین کارآزموده و همچنین ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، محصولات با کیفیت و همگام با بالاترین استانداردهای تضمین کیفیت در اروپا را تولید می‌نماید. جهت استفاده در کاربردهای صنعتی و برای بکارگیری در سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر و به کار انداختن و توقف کمپرسورهای سردسازی و فن به کار برده می‌شود.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *