پک کامل اورینگ راد

پک راد مجموعه‌ای از قطعات آب بندی است که جهت آب بندی پمپ کفکش به کار می‌رود و هر یک از قطعات بخشی از پمپ را درزبندی می‌کنند. برای رسیدن به بازدهی مناسب در قطعات پمپ، وجود یک آب بندی کامل و مناسب لازم و ضروری است. آب بندی بین قطعات در پمپ باعث افزایش کارایی و بازدهی پمپ می‌شود و از استهلاک و زنگ زدن پمپ جلوگیری می‌کند.

پک راد شامل لاستیک کابل گیر، کاسه نمد و اورینگ است. لاستیک کابل گیر وظیفه‎‌ی آب بندی سیم کابل را برعهده دارد و کاسه نمد نیز شافت را آب بندی می‌کند. در نقاط عبوری شافت از داخل پوسته امکان خروج سیالات و یا ورود هوا به داخل پمپ وجود دارد. برای جلوگیری از خروج سیالات و یا وارد شدن هوا به داخل پمپ، شافت را در این نقاط به وسیله‌ی کاسه نمد آب بندی می‌کنند.

برای جلوگیری از خروج سیالات و مایعات از اطراف شافت‌های در حال چرخش و غیره از کاسه نمد استفاده می‌شود. کاربرد اصلی آنها جلوگیری از نشت روغن بوده و بطور کلی، در هر ماشینی که حرکت چرخشی داشته باشد، برای جلوگیری از نشت روغن، از کاسه نمد استفاده می‌شود. برای انتخاب مناسب کاسه نمد باید اجزا آن را به خوبی شناخت و با توجه به کاربرد، آن انتخاب کرد.

در نهایت اورینگ هم آب بندی دریچه‌ی محفظه‌ی پمپ کفکش را برعهده دارد. اورینگ یک درزبند مکانیکی، که اغلب از جنس الاستومر بوده و دارای سطح مقطعی گرد می‌باشند و به گونه‌ای طراحی می‌شود که در یک شیار نشسته و در طول فرایند مونتاژ، بین دو یا چند قسمت فشرده می‌شود و سبب ایجاد یک بست مکانیکی در بین قسمت‌ها می‌شود. به عبارت دیگر اورینگ برای آب‌بندی با سطح مقطع به شکل حلقه‌ای و در سایزهای استاندارد و همچنین متری با قطرهای مختلف در بازار وجود دارد.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *