مکانیکال سیل استیل سیلیکن A-B

سایز شفتسایز کفی Aسایز کفی B
۱۲۲۰.۶۲۱.۶
۱۴۲۳.۱۲۴.۶
۱۵۲۶.۹۲۴.۶
۱۶۲۶.۹۲۸.۰
۱۸۳۰.۹۳۰.۰
۲۰۳۰.۹۳۵.۰
۲۲۳۵.۴۳۵.۰
۲۴۳۵.۴۳۸.۰
۲۵۳۸.۲۳۸.۰
۲۸۴۳.۳۴۲.۰
۳۰۴۳.۳۴۵.۰
۳۲۴۳.۳۴۸.۰
۳۳۴۸.۰۴۸.۰
۳۵۵۳.۵۵۲.۰
۳۸۶۰.۵۵۵.۰
۴۰۶۰.۵۵۸.۰
۴۲۶۰.۵۶۲.۰
۴۳۶۱.۰۶۲.۰
۴۵۶۵.۵۶۴.۰
۵۰۷۲.۵۶۹.۳
۵۵۷۲.۵۷۵.۴
۶۰۷۹.۳۸۰.۴
۶۵۸۴.۵۸۵.۴
۷۰۸۹.۵۸۲.۰
۷۵۹۴.۵۹۹.۰
۸۰۹۹.۵۱۰۴.۰

مکانیکال سیل یا نافی استیل سیلیکن A-B و یا سیل مکانیکی استیل سیلیکن A-B وسیله‌ای است که به اتصال قطعات و تجهیزات در یک سیستم آبرسان کمک می‌کند و از نشت سیال جاری بر اثر وجود اختلاف فشار در مرز قطعات و دور شافت در الکتروموتور و محفظه جلوگیری می‌کند تا پمپاژ به شکل صحیحی انجام پذیرد. مکانیکال سیل به نام‌های دیگری چون، سیل مکانیکی، نافی یا آب‌بند مکانیکی نیز معروف است.

نافی یا مکانیکال سیل یک قطعه‌ی بسیار حساس و یکی از اصلی‌ترین و پرمصرف‌ترین قطعات استهلاکی درصنعت سیالات و گازها می‌باشد و همچنین از ایمن‌ترین قطعات صنعتی است که برای جلوگیری از نشت مایعات و گازها به بیرون از سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت بروز مشکل در این بخش، پمپ کارایی خود را از دست می‌دهد و کاملا از دور خارج می‌شود. کارایی سیل‌ها به طور عمده به مقدار چسبندگی میان قطعات، واشرها و درزبندهای به کار رفته در سیستم بستگی دارد.

مکانیکال سیل یا آب بند شامل دو سطح صاف است که یکی ثابت و بر روی کاسه‌ی پمپ و دیگری متحرک و بر روی محور چرخی پمپ قرار می‌گیرد. روش کار این دو سطح به این صورت است که لایه‌ی نازکی از مایع بر روی سطوح سیل قرار گرفته و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

مکانیکال سیل یا نافی استیل سیلیکن A-B از جنس سیلیکن سیلیکن وایتون است و جهت آب‎بندی انواع پمپ‌های سانتریفیوژ و فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آب بند یا درز بند مکانیکی برای انتقال آب، روغن، مواد شیمیایی استفاده می‌شود و همچنین در پمپ‌هایی که قادر به تحمل فشار ۱۰ بار هستند، به کار می‌رود.

از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب سیل مکانیکی یا نافی جهت چرخش شافت، می‌توان به درجه حرارت، سرعت، قطر شافت و نوع سیال اشاره کرد. سیل مکانیکی استیل سیلیکن A-B در سایزهای مختلف ۸ تا ۸۰ میلی‌متر وجود دارد و قادر است درجه حرارت مابین ۴۰- تا ۲۰۰+ درجه‌ی سانتی‌گراد را تحمل کند.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *