فلنج یا فلنچ جلو ژن یکی از قطعات پرکاربرد در صنعت می‌باشد که دارای مقطعی دایره‌ای شکل است. به کمک فلنچ می‌توان قطعات مختلف صنعتی را با پیچ، مهره و یا گسکت به یکدیگر متصل کرد. به طور کلی فلنچ‌ها جداسازی قطعات از یکدیگر را برعهده دارند و برای جداسازی قطعات مختلف تهیه و تولید می‌شوند و از دیگر کاربردهای فلنچ  تغییر قطر یا تغییر مسیر است و با ۶ پیچ به دستگاه یا وسیله‌ی مورد نظر متصل می‌شوند. البته بعضی از فلنچ‌ها توسط دستگاه جوش به بدنه‌ی وسیله‌ی مورد نظر متصل می‌گردند.

فلنچ جلو ژن یکی از مهمترین اجزای موجود در موتورهای الکتریکی است که قابلیت اتصال اجزای مختلف موتور را به یکدیگر دارد. برای اتصال قطعات مختلف به موتور باید از فلنچ الکتروموتور استفاده کرد زیرا این روش از جمله مطمئن‌ترین و سریع ترین روش برای اتصال است.

کاربرد فلنچ الکتروموتور و به طور کلی فلنچ‌ها جداسازی قطعات از یکدیگر است. فلنچ الکتروموتور برای جداسازی قطعات مختلف موتورالکتریکی تهیه و تولید می‌شوند. فلنچ الکتروموتور از یک طرف به وسیله‌ی جوش دادن محکم شده و طرف دیگر آن به قطعه‌ی دوم متصل می‌شود. از دیگر کاربردهای فلنچ الکتروموتور تغییر قطر یا تغییر مسیر است.

باید توجه داشت که فلنج‌های الکتروموتور در اندازه‌ها و فرمهای مختلف و به صورت آلومینیوم و چدن عرضه می‌شوند و اصول همه‌ی فلنج‌ها اتصال دو قطعه به یکدیگر است و در بخش‌های مهم صنعت به کار می‌روند. مواد سازنده‌ی فلنچ دینام یا همان الکتروموتور متناسب با استانداردهای مختلف، می‌تواند متفاوت و از جنس‌های مختلف باشد.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *