کاسه بادگیر پنتاکس وسیله‌ای است که جریان هوایی را که به وسیله‌ی پروانه‌ی خنک کننده تولید می‌شود را به سمت موتور و شیارهای بدنه هدایت می‌کند تا این باد بتواند اطراف بدنه‌ی الکتروموتور را خنک کرده و از داغ کردن آن حین کار و درنتیجه سوختن الکتروموتور جلوگیری کند.

باید توجه داشت که نصب پروانه‌ی خنک کننده بر روی شفت عقب به تنهایی مفید نیست و وجود کاسه بادگیر پنتاکس ضروری است چرا که عدم کاسه باد منجر به بالا رفتن دما و در نهایت آسیب دیدن الکتروموتور می‌گردد.

باید به این نکته‌ی مهم توجه کرد

که الکتروموتورها در انتهای بدنه‌ی خود پروانه‌ای دارند که وظیفه‌ی خنک کردن موتور را بر عهده دارد. در واقع این پروانه به صورت مداوم هوا را از خارج به داخل موتور هدایت می‌کند و سپس از داخل موتور و در انتها به قسمت جلوی موتور هدایت می‌کند و بدین ترتیب با به گردش درآوردن هوا، درجه حرارت در الکتروموتورها را کاهش داده و موجب خنک شدن الکتروموتور می‌گردد. بنابراین وجود کاسه بادگیر در همه‌ی الکتروموتورها لازم و ضروری است و در صورت عدم وجود یا آسیب دیدن آن، حتما باید تعویض گردد. چرا که این قطعه وظیفه‌ی محافظت از پروانه خنک کننده یا همان پروانه باد را بر عهده دارد و پروانه باد نیز یکی از قطعات بسیار حساس به شمار می‌رود که وجودش در الکنروموتورها لازم و ضروری است. زیرا این نوع پروانه‌ها به منظور خنک نگه داشتن انواع الکتروموتورها کاربرد داشته و خرابی یا نبود آن موجب بالا رفتن بیش از حد دمای الکتروموتور می‌شود و در نهایت موجب سوختن موتور می‌گردد.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *