ست کنترل ۱۸۰ درجه

ست کنترل ۱۸۰ درجه یا کلید اتومات دیجیتال ۱۸۰ درجه یک دستگاه الکترونیکی پر کاربرد است که برای استفاده در پمپ‌ها بخصوص پمپ‌های خانگی که وظیفه‌ی اتومات کردن پمپ آب، تنظیم و کنترل فشار آب را بر عهده دارد، به کار می‌روند. از این وسیله در جاهایی استفاده می‌شود که آب ورودی به پمپ، فشار دارد مانند تاسیسات آب شهری و در جاهایی که آب ورودی به پمپ فشار ندارد مانند تانکرها، چاه‌ها و استخرها که آب راکد است، نمی‌توان از ست کنترل استفاده کرد.

ست کنترل ۱۸۰ درجه یا کلید اتومات دیجیتال ۱۸۰ برای تنظیم و کنترل فشار آب و به عبارتی برای جلوگیری از نوسانات و شدت جریان آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید توجه داشت که  نوسانات و شدت جریان آب، هم به پمپ و هم به لوله‌کشی ساختمان آسیب می‌رساند، بنابراین وجود ست کنترل لازم و ضروری است.

این وسیله دارای یک دیافراگم حساس متصل به برد الکترونیکی است که اگر آب با فشار از آن رد شود کلید عمل کرده و با فرستادن برق به پمپ، آن را روشن می‌کند یعنی در هنگام باز کردن شیر آب، ست کنترل پمپ آب شروع به کار کرده و پمپ را روشن می‌نماید و  اگر فشاری پشت پمپ نباشد و آب داخل آن جریان پیدا نکند، کلید اتومات عمل نکرده و پمپ هم روشن نخواهد شد. بدین ترتیب ابتدا باید با نصب گیج فشار روی لوله آب شهری فشار آن را اندازه گیری کرد. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه شود این است که فشار پمپ باید همواره از فشار ست کنترل بیشتر باشد.

جهت تنظیم ست کنترل ۱۸۰ درجه ابتدا باید شیر آب را تا انتها باز کرد تا ست کنترل به پمپ دستور عمل بدهد. سپس شیر خروجی پمپ را بسته و منتظر خاموش شدن پمپ شد. بعد بار دیگر شیر آب را کمی باز کرده و اگر پمپ شروع به کار کرد پیچ تنظیم ست کنترل را به سمت چپ یا منفی چرخاند. در مرحله‌ی بعد شیر آب را تا نیمه باز کرده و اگر پمپ شروع به کار کرد دیگر نیازی به تنظیم ست کنترل نیست.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *