نافی کالپدا

مکانیکال سیل ۱۵۵ کالپدا یا نافی کالپدا و یا سیل مکانیکی کالپدا وسیله‌ای است که به اتصال قطعات و تجهیزات در یک سیستم آبرسان کمک می‌کند و از نشت سیال جاری بر اثر وجود اختلاف فشار در مرز قطعات و دور شافت در الکتروموتور و محفظه جلوگیری می‌کند تا پمپاژ به شکل صحیحی انجام پذیرد. مکانیکال سیل به نام‌های دیگری چون، سیل مکانیکی، نافی یا آب‌بند مکانیکی نیز معروف است.

نافی یا مکانیکال سیل یک قطعه‌ی بسیار حساس و یکی از اصلی‌ترین و پرمصرف‌ترین قطعات استهلاکی درصنعت سیالات و گازها می‌باشد و همچنین از ایمن‌ترین قطعات صنعتی است که برای جلوگیری از نشت مایعات و گازها به بیرون از سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت بروز مشکل، پمپ کارایی خود را از دست می‌دهد و کاملا از دور خارج می‌شود. کارایی سیل‌ها به طور عمده به مقدار چسبندگی میان قطعات، واشرها و درزبندهای به کار رفته در سیستم بستگی دارد.

مکانیکال سیل یا آب بند شامل دو سطح صاف است که یکی ثابت و بر روی کاسه‌ی پمپ و دیگری متحرک و بر روی محور چرخی پمپ قرار می‌گیرد. روش کار این دو سطح به این صورت است که لایه‌ی نازکی از مایع بر روی سطوح سیل قرار گرفته و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

مکانیکال سیل ۱۵۵ کالپدا به سیل مکانیکی کالپدا یا نافی کله قندی در بازار ایران شناخته می‌شود که متشکل از یک صفحه‌ی سرامیکی چرخنده، یک سطح گرافیتی ثابت، یک فنر مخروطی استیل، پوشش آلومینیومی سرامیک و سه عدد اورینگ می‌باشد. سیل مکانیکی کالپدا به دلیل قیمت و کیفیت مطلوب، در طیف وسیعی از صنعت کاربرد دارد و از نظر اقتصادی نیز، برای تولید کنند‌گان مقرون به صرفه است.

مکانیکال سیل ۱۵۵ کالپدا از جنس کربن سرامیک وایتون است و برای آب‎بندی انواع پمپ کالپدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آب بند یا درز بند مکانیکی برای کار با آب تمیز و مواد شیمیایی سبک مناسب می‌باشد و از موارد دیگر کاربرد مکانیکال سیل کالپدا می‎توان به پمپ‌های سانتریفیوژ، پمپ‌های آب تمیز، پمپ‌هایی با موارد استفاده‌ی شهری و باغبانی و صنعت ساختمان سازی اشاره کرد.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *