پمپ آب لجن کش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

پمپ آب لجن کش در گروه پمپ های سانتریفیوژ مستغرق قرار دارد و جهت قرار گیری در آبهای آلوده به کار می رود. این پمپ آب قادر به پمپاژ سیالات با ذرات ریز مانند فیبرهای کوچک، تکه های ریز کاغذ، لجن ها هستند و جهت تخلیه پساب های فاضلاب، تخلیه استخر ها، و مکش سیالات حاوی ذرات الیافی به کار می رود.

به طور کلی پمپ آب لجن کش در دو دسته بندی لجن کش های مستغرق و لجن کش های عمودی قرار دارند و همین طور به دو صورت تک فاز و سه فاز در بازار موجود می باشند و از نظر نوع پروانه نیز به صورت تک کاناله و چند کاناله تقسیم بندی می شوند.

جنس پمپ آب لجن کش معمولا از نوع استیل، چدن و برنز بوده و جنس پروانه ها نیز از استیل، چدن و برنج می باشد.

پمپ های لجن کش با توجه به نوع کارکرد به دو دسته ی پمپ های لجن کش دو پل و چهار پل تقسیم بندی می شوند. پمپ آب لجن کش چهار پل با دور موتور 1450 در دقیقه، توانایی کار به صورت دائمی را دارد در صورتیکه پمپ های لجن کش دو پل با کارکرد 2900 دور در دقیقه حداکثر توان کارکردن را در 6 ساعت دارند.

پمپ آب لجن کش مستغرق

این نوع لجن کش ها دارای درجه حفاظت IP68 می باشند و می توانند در سیال به صورت کامل غوطه ور شوند. عبور سیال از اطراف الکتروموتور که کاملا آب بندی شده است، باعث خنک شدن موتور و در نتیجه افزایش طول عمر آن و همچنین در اثر کاهش جریان موتور، راندمان آن افزایش خواهد یافت.

پمپ آب لجن کش عمودی (ورتیکال یا شفت و غلاف)

در این نوع لجن کش ها، الکتروموتور در ارتفاع مورد نظر و در خارج سیال قرار دارد و پمپ آب در داخل سیال غوطه ور می باشد. این دو از طریق کوپلینگ به هم وصل می باشند. در نتیجه به راحتی می توان الکتروموتور را در صورت نیاز از آن جدا نمود.

کاربرد پمپ آب لجن کش

این نوع پمپ آب در پمپاژ آب صاف و گل آلود، خالی کردن چاه فاضلاب مسکونی،آبیاری زمین های زراعی و باغات، انتقال و تخلیه فاضلاب های صنعتی و خانگی کاربرد دارند. پمپ آب لجن کش دارای دو نوع کاتر دار و بدون کاتر است که نوع کاتر دار این محصول قادر به خرد کردن و مکش مواردی مانند الیاف بلند و فضولات در گاوداری ها می باشد.

مزایا و معایب پمپ های آب لجن کش

مزایا

 • استفاده از فشار مستقیم باعث کارایی بیشتر پمپ آب لجن کش در پمپاژ مایعات در فواصل طولانی می گردد
 • نصب و نگهداری پمپ آب لجن کش و همین طور لجن کش های بزرگ که به دستگاه کوپلینگ مجهز شده اند، بسیار راحت می باشد
 • این پمپ ها دارای ساختار جمع و جور و کوچک هستند و بدون لرزش و سرو صدا بوده و هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست ندارند
 • پمپ های لجن کش قابلیت انتقال لجن از پایین ترین سطح چاه، را دارند

معایب

 • به دلیل پنهان بودن مهر و موم (سیل)، تشخیص خرابی آنها مشکل بوده و در صورت هرگونه خرابی، منجر به نشتی دستگاه شده و باعث خرابی اعضای داخلی میگردد
 • اگر یکی از اجزای کوچک مانند واشر پاره شود، باعث نشتی پمپ و در نهایت تخریب اجزای داخلی سیستم می گردد
 • به دلیل مستغرق بودن اینگونه پمپ ها، در صورت خراب شدن، تعمیر آن سخت می باشد

نکات مهم در حین استفاده از پمپ آب لجن کش

 • حداکثر دمای مایع تحت پمپاژ نباید از 40 درجه سانتی گراد تجاوز کند
 • پمپ آب لجن کش نباید در پمپاژ آبهای حاوی نمک، فاضلاب قابل اشتعال، مواد خورنده یا انفجاری استفاده گردد مگر اینکه جنس مناسب با این مواد در نظر گرفته شود
 • پمپ های مستغرق به دلیل خنک کردن موتور خود با استفاده از آب موجود در اطراف، نباید در محیط های خشک کار کنند.جهت کنترل سطح سیال باید از یک فلوتر یا کنترل سطح استفاده گردد

فلوتر ها جهت کنترل سطوح سیال در محل نصب پمپ های مستغرق به کار می روند که با ظرفیت های متوسط به بالا و با انواع سیالات سبک و سنگین سرو کار دارند. این فلوتر ها مدار کاری پمپ آب را با کاهش و افزایش سطح آب، قطع و وصل می کنند

زاویه کاری فلوترها بین 10± و 120 ± می باشد که چنانچه سطح آب کاهش یابد با غیر فعال کردن پمپ آب از کاهش طول عمر آن جلوگیری کرده و با افزایش سطح آب و فعال کردن به موقع پمپ از پر شدن مخزن جلوگیری می کند. فلوتر ها دقت عمل بالایی داشته و در محیط هایی استفاده می شوند که عرض نسبتا کمی دارند. جهت اطمینان در نزدیکی بالاترین سطح، یک فلوتر دیگر جهت آلارم صوتی یا نوری نصب می گردد.

 •  در هنگام فعالیت پمپ آب لجن کش هرگز لوله پمپ را مسدود نکنید.
 • از قرار گرفتن پمپ آب در مکان هایی که امکان یخ زدگی وجود دارد باید خودداری نمود.

تــلفن فروشگاه :02133530414

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *